UWAGA! Dołącz do nowej grupy Częstochowa - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Robert Gawroński


Robert Gawroński to wybitny muzyk, którego kariera artystyczna kufrowa się od 5 maja 1962 roku, kiedy to przyszedł na świat w pięknej Częstochowie.

Jego talenty muzyczne objawiają się nie tylko w roli pianisty, ale także jako kameralisty, co dostarcza głębszych wrażeń akustycznych podczas występów w mniejszych składach instrumentów.

Również jako pedagog wprowadza młodych adeptów sztuki muzycznej w tajniki gry na fortepianie i rozwija ich umiejętności, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem z przyszłymi pokoleniami muzyków.

Życiorys

Robert Gawroński ukończyłII Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta w Częstochowie. Następnie, swoje studia pianistyczne kontynuował w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, gdzie uczył się pod okiem profesora Andrzeja Tatarskiego. Uzyskał stopień doktora oraz habilitacji w tej samej akademii.

Robert Gawroński prowadzi zarówno działalność jako pianista, jak i pedagog. Jego koncerty odbywają się nie tylko w kraju, ale również za granicą, w takich krajach jak Ukraina, Austria, Niemcy, Rosja, Węgry, Włochy, Litwa, Słowacja oraz Czechy. Ma na swoim koncie występy solowe oraz grę w zespołach kameralnych, gdzie współpracował z takimi artystami jak Michał Sinielnikow, Jakub Brawata, Cezary Sanecki, Marcin Serwaciński oraz Andrzej Michalak. Gawroński jest także członkiem zespołu kameralnego Percussion and Pianos Ensemble.

Muzyk angażuje się w działalność oceniających prace zespołów oraz solistów w czasie międzynarodowych i krajowych konkursów pianistycznych. Jego dorobek artystyczny obejmuje także liczne nagrania radiowe, telewizyjne oraz płytowe. Ponadto, Robert Gawroński jest autorem publikacji naukowych, które dotyczą historii wykonawstwa instrumentalnego.

Jako pedagog, Gawroński pracuje w Zespole Szkół Muzycznych w Częstochowie i jest profesorem w Katedrze Muzyki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. W latach 2012–2016 pełnił także funkcję dziekana Wydziału Sztuki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

Przypisy

  1. Pracownicy Katedry Muzyki [online], www.muzyka.ws.ujd.edu.pl [dostęp 07.02.2022 r.]
  2. Promocja płyty w Filharmonii Częstochowskiej [online], Polskie Radio Katowice [dostęp 20.11.2017 r.]
  3. Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana | Recital fortepianowy [online], www.filharmonia.com.pl [dostęp 20.11.2017 r.]
  4. Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana [online], www.filharmonia.com.pl [dostęp 20.11.2017 r.]
  5. Wyborcza.pl [online], czestochowa.wyborcza.pl [dostęp 20.11.2017 r.]

Oceń: Robert Gawroński

Średnia ocena:4.71 Liczba ocen:8